ÚJ MUNKAKÖZÖSSÉG

2011/12-es nevelési évben új munkaközösség alakult, „Képességfejlesztő,kompetencia alapú nevelés” címmel.

A munkaközösség megalakulásának célja:

• A kompetencia alapú programcsomag elemeinek beépítése Gyula város Egyesített Óvodájának valamennyi csoportjában.
  • Elméleti ismereteink bővítése - folyamatos önképzés.
  • A gyakorlati munkát segítő ötletek megosztása egymással.

2009. szeptembertől indult el a programcsomag bevezetésére a város három óvodájának 5 csoportjában.

A PROGRAMCSOMAG BEVEZETÉSÉBEN RÉSZTVEVŐ ÓVÓNŐK

Szabóné Arató Klára

Fazekasné Balla Erika

Lindenberger Lajosné

Szabados Józsefné

Szilágyi Ferencné

Szöginé Nádasy Márta

2009. NOVEMBERÉBEN KEZDŐDTEK A TANFOLYAMOK:

• Kompetencia alapú programcsomag alkalmazása;
  • Tevékenységközpontú pedagógiák;
  • Óvoda iskola átmenet;
  • IKT képzés.

Az első év a tanulás és a próbálkozások időszaka volt. Valamennyi képzés sok új ismeretet adott, formálta szemléletünket. A  programcsomag teljesen új megközelítésben – az évszakok helyett, őselemek  köré csoportosítva - dolgozza fel a műveltségi tartalmakat. Eddig számunkra ismeretlen, új fogalmakkal (modul, projekt) és alkalmazásukkal megismerkednünk meg. Nagy segítséget jelentett, hogy hamar hozzájutottunk  az interneten az elméleti anyagok (pedagógiai koncepció, komplex fejlesztési terv) nagy részéhez. Ezek alaposabb megismeréséhez, vaskos terjedelmük miatt sok időre volt szükség.

Sok, gyakorlatban megvalósítható lehetőséget ismertünk meg, melyek a mai napig segítik a mindennapi munkánkat.

A második évben nyílt lehetőség arra, hogy hospitálások keretében kolléganőink is betekinthessenek munkánkba. A hospitálások sikeresek voltak, de nem volt elegendő arra, hogy kolléganőink teljesen átlássák a változásokat és a megújulási lehetőségeket.

Éppen ezért indult az új munkaközösség, hogy mi hatan átadjuk ismereteinket, segítsük,ötleteket adjunk a többieknek az elinduláshoz, elméletben és gyakorlatban egyaránt.

MUNKAKÖZÖSSÉG TAGJAI:

• Gyulavári óvoda

Tóth Ágnes

• Németvárosi óvoda

Valamennyi anyagunkat itt a honlapunkat megtaláljátok, amit folyamatosan bővítünk majd.

Mindenkinek sikeres munkát kívánunk!

Szöginé Nádasy Márta

Kmk.vezető